Tütün Yaprağı Modeli Bebek Yelekleri Örneği Yapılışı

Bebek yeleklerinde kullanılan tütün yaprağı örgü modeli. Yeni bir şiş işi örgüsü anlatımı olan tütün yaprağı modelinin yapımını öğrenmek isteyenler yazımıza göz atabilirler.

Bebek Yelek Robası
Bebek Yelek Robası
Kelebek Örgü Modeli ile Anlatımlı Bebek Yeleği Yapılışı
Kelebek Örgü Modeli ile Anlatımlı Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek yelekleri ve bayan örgülerinde kullanabileceğiniz şiş örgüsü modeli olan tütün yaprağı örneği ile karşınızdayız. Örneğin ortasında bulunan 7 tane ilmek baş ve sonunda 1’er tane arttırılmaktadır. Arttırılan ilmekler haroşa olacak şekilde örülecek ve arttırmalar 3 sıra olduğu zaman orta kısımdaki 7 tane ilmek bir defada kesilerek tekrar yeni modele geçiş yapılıyor.

Örgü bebek yelekleri anlatımlarımıza yeni bir model ile devam ediyoruz. Son zamanlarda örgü gruplarında çok fazla denk gelmiş olduğum bir örgüyü sizinle paylaşacağım. Özellikle de bebek yeleklerinde kullanılan tütün yaprağı örneğinin örgüde ne kadar zarif durduğunu göreceksiniz. Miniklere hediyeler yapmak isterseniz bu örneği de mutlaka denemenizi öneririz. Genellikle de kız bebek yeleklerinde tercih edilen bu örneği dilerseniz siz bayan yeleklerinde de kullanabilirsiniz. İki tane 3 numara şişle örülen bu örgüyü Nako Baby Lüks Minnoş ile örerseniz daha şık olacaktır.

Şiş İşi Bebek Örgüsü

Tütün Yaprağı Örneği

Tütün Yaprağı Örneği Yapılışı