Örgü Bebekli Yelek Yapımı

Anlatımlı bebekli örgü yelek yapımı. Tığ ve şişlerle örülen bebek kafası motifli örgü yelek modeli en çok beğeni alan yeleklerden bir tanesidir.

Bebek yelekleri için anlatımlara başladık. Artık bazen resimli olarak bazen ise videolu olarak bebek yeleği anlatımlarını paylaşacağız. Paylaşmış olduğumuz anlatımlı modeller ile bebeklerinize yelek örmeye başlayabilirsiniz. Artık yelek yapımı çok daha kolay hale gelecek. Tüm açıklamarına yer vermiş olduğumuz anlatımlı bebek yelekleri size yeterince yardımcı olacaktır.

Bebekli yelek modeli son zamanlarda en çok beğeni alan modellerdendir. y.asmince sayfasında yayınlanmış olan bu yelek modelinin anlatımını sizinle burada paylaşmak istedik. Yelek hakkında en çok sorulan soruları cevaplayan arkadaşımıza teşekkür ediyoruz.

Bebekli Yelek Modeli

Bebekli Yelek Yapımı

Bu post bebekli yeleğimin kafa kısımlarının yapılışını soranlar için gelsin. 1ilmekten 7ilmek çıkarıyorum. 10 sıra düz örüyorum. Sonra 7 ilmeği tığla topluyorum. Siyah iple göz ve renkli iplerle şapka işliyorum. Bu yelek 4 yaşa uygun, ön 46 ilmek. Arka 84 ilmek. 64 ile başlayıp kenarlardan artırıyorum.  1 yaŞ için ön 42-44 ilmek yeter. Tabi ipinize şişinize göre değişir. Ben 3,5 no şiş kullanıyorum.

Bebekli Yelek Yapımı

Bebekli Yelek