Lastik Tokalarla Örgü Bebek Hırkası Yapılışı

Lastik tokalarla süslenen örgü bebek hırka yapılışı. Rengarenk lastik tokalarla bebek hırkalarını süsleyerek daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tokalarla Yelek Yapılışı

İki şiş kullanılarak ve saç örgüsüyle lastik tokaları birleştirerek yapılan bebek hırkası modeli göz kamaştırıyor. Hırkaya bambaşka görünüm kazandıran lastikler harika bir süsleme fikri. Bu örgü modelini öğrenip örgülerinde kullanmak isteyenlere nasıl yapıldığını paylaşıyoruz.

Lastik Tokalarla Bebek Yeleği

Efnanın Örgüleri instagram hesabında paylaşılmış olan bebek hırkasının yapılışını aşağıda, ve onun altında da videolu anlatım ile saç örgüsü ile yapılan lastik tokaları kullanarak örülen bebek hırkası anlatımına göz atarak modeli öğrenebilirsiniz.

Lastik Tokalarla Bebek Hırkası Yapılışı

Lastik Saç Tokalarıyla Örgü
Lastik Tokalarla Bebek Hırkası Yapılışı

92 ilmekle başla. 14 sıra lastik sonrası kenarda 32 ilmek kenarda kalacak geri dön.26 ilmek ör diğer tarafta 32kalacak. Bu şekilde 4 defa dönüşlerle birer ilmek alarak yaka lastiğini tamamla. 20 sıra lastik sonunda torba bant örülür. Torba bant ilmeğin birini boş al birini ör sırayı bitir. Diğer sırada da örmediğin ilmeği ör diğerini şişe örmeden al. Bu şekilde birtir. Sonrası iğneyle ilmeklerden alarak makine dikişi ile bedene birleştir.

Lastik Tokalarla Bebek Hırkası Yapılışı

50 ilmekle başlanır. 1o sıra lastik 7 ilmek yan patı için lastik 4 haroşa, 6 bükme,. 5 haroşa aralar için ayrılır. 7 sıra haroşadan sonra bükme yapılırken lastik ( toka ) takılır. Bu şekilde koltuka kadar gel yine arka tarifteki gibi kes.

Lastik Tokalarla Bebek Hırkası Yapılışı
Lastik Tokalarla Bebek Hırkası Yapılışı

88 ilmek arka10 sıra lastik, 6 bükme için düz, 5 haroşa kenar haroşa, 4 toplam 8 bükme koltuk kesimi. 3 bir taraftan 3 bir taraftan git gel 3 kes. Git gel 3 kes. Git gel 3 kes. 18 sıra kol boyu olunca ense kısmından 15 kes. Önce omuzun biri sonrada diğer tarafını 2 ‘şer ilmek keserek bitir.

88 ilmekle başlanır. 10 lastik 6 bükme için düz örgü 5 haroşa kenarlar4 haroşa 48 sıra sonra iki yandan 3 kes git gel. 3 kes gt gel. 2 kes 4 sıra ör 1 kes bu şekilde omuza kadar gel. Son sıralarda her sırada 1 kes bitiminde 3!er ilmek olarak kes.

Lastik Tokalarla Yapılan Bebek Hırkası
Lastik Tokalarla Yapılan Bebek Hırkası Arka

Saç Lastiği İle Yelek Yapılışı Videolu Anlatım