Çok Sipariş Alan 57 Bebek Yelek Hırka Patik Örgü Modelleri

Çok sipariş alan 57 farklı örgü bebek yelek, hırka, patik modelleri ile karşınızdayız. Bunların yanı sıra atkı, bere ve elbise örgü modelleri de bulunuyor. Listemizdeki tüm örgü modelleri Instagram tatliorgulerim sayfasından derlenmiştir. Kendilerine bu harika bebek örgü modelleri için teşekkür ediyoruz.

İşte Çok Sipariş Alan Bebek Yelek Hırka Patik Örgü Modelleri

Örgü örmek, geleneksel bir uğraş olup, ortaya çıkarılan ürünler oldukça güzel modellere sahiptir. Örgü örmek hobi amaçlı veya meslek olarak tercih edilir.

Örgü işi için gerekli olan ekipmanlardan en çok tığ ve şiş kullanılır. Bu ekipmanların kalınlıkları örgü modelleri türüne göre değişiklik gösterir. Pek çok ip türü de örgü örmek için kullanılır. Lifler, kazaklar, yelekler, çoraplar, masa örtüleri, hırkalar, şallar, koltuk örtüleri, eldivenler ve bere gibi örgü sık kullanılan eşyalar da örgüler tercih edilebilir.

Örgü çeşitleri için kalından inceye her tür ip kullanıldığı için el emeği denilen örgüler ortaya çıkar. Kültürümüz de ayrı bir yeri olan el örgü modelleri günümüzde epey gelişmiş durumdadır.

Bebekler için pek çok örgü modelleri bulunmaktadır. Bebek yelekleri, ceketleri, patikleri, şapkaları, battaniyeleri gibi farklı farklı örgü seçenekleri vardır. Yaş aralıklarında bağlı olarak örgülerin sayıları değişiklik göstermektedir.

Kız bebek için pembe, erkek bebek için mavi renkte örgü modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bir kadının çeyizinde bile bebek örgü çeşitleri bulunmaktadır. El emeği olmasının yanı sıra örgüler​​​​​​, ören kişiden kalan en güzel hediyedir.

Geçmişten günümüze kadar örgü her zaman en önem verilen konuların başında gelmektedir. Her anne ve anne adayı bebeği için örgüler tercih etmektedir. Sıcak tutması bakımından el emeği ürünler tercih edilir. Örgüler de çok fazla model çeşidi bulabilmek mümkündür. Bazı modeller tek ip ile örülürken bazı modeller birden fazla ip ile örülmektedir.

Bilhassa kadınlar açısından örgü modelleri ile uğraşmak son derece önemli bir yer tutmaktadır. İğne oyası ile yapılan örgüler hazırlanan dantel ve mendil işlemelerini evinizde örgü süslemesi olarak kullanabilir ayrıca sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Yine ince tığ ile yapılmış dantel motifleri de hediye olarak tercih edilebilir.

Bu örgüler ev süslemesi kadar eşarp süslemelerinde de kullanılmaktadır. Yapılan birbirinden farklı örgü çeşitleri ile sizlerde evinizde ve arabanızda çeşitli eşyaların üzerini süslemek için bu oya işi ve ince tığ ile yapılan dantel örgüleri kullanabilirsiniz.

Eğer sizde sevdiklerinize hediye vermek ve onları mutlu etmek istiyorsanız birçok sitede ve dergide yer alan örgü modelleri hakkında bilgi alıp oturduğunuz yerden bunları örmeye başlayabilirsiniz. Böylece sevdikleriniz için özel anlam taşıyan hediyeler oluşturma imkanına da kavuşmuş olacaksınız.

Source: Yeni hobi