Çok Beğenilen 36 İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Çok beğenilen 36 farklı iğne oyası havlu kenarı modellerini derledik. Çiçekli motifli birbirinden harika bu iğne oyalarını hemen havlu kenarlarında denemek isteyeceksiniz. Renk renk farklı ipliklerle yapılmış bu havlu kenarı iğne oyalarında daha çok çiçekli desenlerin baskın olduğunu göreceksiniz.

İşte Çok Beğenilen İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri


Geçmiş yıllarda iğne oyası ile genellikle havlu, eşarp ve şal süslemeleri gerçekleştirilirken son yıllarda pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Çeyiz eşyaları içerisinde yer alan çarşaf, nevresim, kırlent gibi pek çok üründe kullanımının arttığı gibi iğne oyası modelleri ile yapılmış dekoratif ürüne de rastlanılmaktadır.

Son yıllarda özellikle iğne oyası ile gerçekleştirilen çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır. Kadın aksesuarlarından kolye, küpe, bileklik ve hatta halhal da iğne oyası modelleri ile çok şık tasarımlar elde edilmektedir.

İğne oyaları ile ev dekorasyonunda da pek çok aksesuar elde edilmektedir. İğne oyaları ile yapılan tablolar, duvar süslemeleri dikkat çekici oranda artmış bulunmaktadır.

Büyük emek isteyen ama sonucu muhteşem olan oyaları elde etmek için hanımlar iğne oyası yapmayı tercih ederler. Bakıldığında farklı çeşitlerde iğne oyası havlu kenarı modelleri bulunmaktadır. Özellikle kelebek veya kalp şeklinde yapılan iğne oyası modelleri büyük ilgi görmektedir.

Buna göre kadınlar ister günlük yaşama uygun modellerde isterse de çeyiz gibi özel hazırlıklarda iğne oyaları taraftarı olmaktadırlar. Kolay kolay yıpranmayan iğne oyaları senelerce kullanılmaya oldukça uygundur. Uzun ömürlü olması nedeniyle de iğne oyası havlu kenarı modelleri daha fazla tercih edilmektedir.

Türk el sanatlarında ciddi önemi bulunan iğne oyası ile pek çok aksesuar ve süs eşyası yapılmaktadır. Oldukça ince bir işçilik gerektiren, zaman alan ancak son derece zarif tasarımlar ortaya koyan kişiler iğne oyası yaparak para kazanabilmektedir.

İğne oyası havlu kenarı modelleri ile üretilen pek çok tasarım mevcuttur. Bunlar arasında en önemlileri ilk çıkış noktası olan eşarp ve şal kenarı süsü en dikkat çeken ve talep gören oya modelleri arasında yer almaktadır.

İğne oyası modelleri ile yazma, havlu kenarı kadın aksesuarları, çeyiz ve ev süsleri yapılmaktadır. Bunlar arasında en dikkat çekenler çeyiz süslemesidir. İğne oyaları ile çeyiz süslemeleri yapan kişiler ciddi oranda satışlarından para kazanabilmektedir. İğne oyaları ile havlu kenarları, yatak örtüleri, çarşaf kenarları, pike ve kırlent süslemeleri yapılmaktadır.