Baston işi örgü bayan yelek

Bayan yelekler kış ve bahar aylarının en çok kullanılan örgüleridir. Her desen her modelde yapılmış olan yelek modelleri sitemizde çok ilgi çekmektedir. Bugün sizler için kırmızı bayan yelek modeli paylaşacağım. Örgü yeleğimizin anlatımına geçelim hemen.

Kırmızı örgü yelek modelimizin ön parçalarından anlatıma başlıyorum. İlk olarak ön parçalardan örgümüze başlıyoruz. Ön parçaya 90 ilmek ile işlemeye başlıyoruz. 5 cm haroşa ile ördükten sonra örgümüze geçiyoruz. kenardan 10 ilmek haroşa daha sonra baston 5 ilmek 10 sıra düz örgü böyle devam ediyoruz.

Göğüs kısmına geldi mi ilmek kesmeye başlıyoruz. Üst kısımları baston örünüyonuz. Arka kısım 100 ilmek işliyoruz. 10 ilmek düz 5 ilmek haroşa işliyoruz. Kol kısmından sonra baston yapıyoruz. Yeleğimiz üç parçadan oluşmaktadır. Oldukça gösterişli fakat işlemesi kolay olan bu örgümüzü sizde çok beğeneceksiniz hanımlar. Kırmızı çok alımlı bir renk olduğundan genç yaştaki bayanlar için uygun. Olgun yaştaki insanlara daha farklı renklerde örebilirsiniz.

Olgun yaştaki bayanlarımıza daha uygun olacaktır. Hanımlar hem modern hem şık olan bu örgü yelek çok modern olan bir modeldir. Baston örgü genelde erkek örgülerinde kullanılsa da biz bugün bayan yelek modeline uyguladık. Yelek modelimiz oldukça işlenilmesi kolay olan bir örgü modelidir. Kolay örgü tekniklerinin kullanıldığı bu örgümüzü sizde sevdiklerinize ve kendinize örmeye ne dersiniz hanımlar. Çok beğendiğinizden eminim modelimizi. İşleyecek olan bayan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin.

1- Üzüm Dalı Yelek Modeli

Bu örgü yelek modelimizin yapımında 8 numara örgü tığı kullanılmıştır. İlk olarak yelek modelimizin yapımına kenar suyu ile başlıyoruz. 5 cm işlenilen kenar suyundan sonra zincir ve dört fıstık ile yelek modeline başlıyoruz. Üst bölümlere çıktıkça fıstık sayısını eksiltiyoruz.  Üst bölümlere geçtikçe koltuk altına geldik mi işleme sayısını eksiltiyoruz.

2- Gri Bayan Yelek

Gri yelek modelimizde zincir çekip ve dolgu yaparak kenar suyunu hazırlıyoruz hanımlar. Daha sonra kenar suyunun üzerine bir sıra zincir kutucukları diğer sıralara ise balık sırtı yaparak yelek modelimizi yapıyoruz.

3-Krem rengi bayan yelek

Krem rengi yelek modelinde uzunca bir zincir çekip üzerine dolgu yapıyoruz. 6 cm dolgu yaptıktan kenarlara dolgu orta bölüme is dolgu ve zincir yapıyoruz. Oldukça basit ve kolay olan bu yelek modelimizi sizlerinde örmesini tavsiye ederim hanımlar.