Basit Ev Botu Modelleri ve Yapımı

Aynı anda 2 model yapılışı hazırladık. Ev botu yapımı. Bayılacaksınız. Fıstıklı örgü modellerinden çok güzel 2 örnek.

Ev Botu Yapımı 1

Beğendiğiniz örneği örebilirsiniz. Hatta bence her iki örneği de örebilirsiniz. Her ikisi de çok güze. Patiğin üst kısmında kullandığımız model ile daha önce bebek battaniyesi ve örgü şort modelleri örmüştük. Başak desenli bebek battaniyesi yapılışından tariflerine ulaşabilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Örgü ev botu için istediğiniz renk ipleri kullanabilirsiniz. Tabanlı ev botu yapımı örneklerini de örebilirsiniz. Taban için keçeler, daha önce giymediğiniz ayakkabıların tabanlarını da kullanabilirsiniz. Fıstıklı örgü modelleri ile bere modelleri, boyunluk modelleri örmüştük. Şimdi aynı örneği örgü ev botu yapımında kullanıyoruz. Dilerseniz hemen yapılış ayrıntılarına geçelim.

Örgü Ev Botu Yapımı Anlatımlı
38 numara bir ayak için uyumlu ev botu yapımı hazırladık. Detaylar videoda. Yabancı örgü modelleri tariflerinden. Ben dil bilmiyorum ama ellerini takip ederek örüyorum. Sizlerde öyle yapabilirsiniz. 130 gr iplik, 3,5 mm ve 4,5 tığ, iğne kullanıyoruz. Daha sonra videodaki adımları takip ederek ev botu yapımı aşamalarını tamamlıyoruz. Sihirli halka ile başlıyoruz patiğe. Burun kısmını tamamladıktan sonda topuk kısmını örüyoruz. Ve bu aşamaları tamamladıktan sonra üst kısmı örmeye başlıyoruz.

Burun kısmından başlayarak ev botu yapımının resimli olarak yapılışını inceleyelim.

Ev Botu Yapımı 2
Ev Botu Yapımı 4
Ev Botu Yapımı 5
Ev Botu Yapımı 6

Burun ve taban kısmını tamamladıktan sonra üst kısım için ilmek topluyoruz. Ve dilediğimiz örnek ile örmeye başlıyoruz. Ve çok güzel patiklerimiz, ev botlarımız oluyor. Hediyelik fikirler içinde çok güzel modeller.