Ahşap Boyama Sandık Modelleri 30 Adet – Ahşap boyama Örnekleri

Merhaba arkadaşlar ahşap boyama örnekleri paylaşmaya bugünkü konumuzda ahşap boyama sandık modelleri konumuzda 30 adet ahşap boyama sandık örnekleri ile devam ediyoruz. Ahşap boyam teknikleri hakkında yeterli bilgiye ulaştınız ve artık bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Yada ahşap boyama için halk eğitim kursları na yada İsmek kurslarına gittiniz ve ahşap boyama sanatı hakkında bilgiler öğrendiniz. Artık ahşap boyama örnekleri arıyorsunuz farklı işler yapmak için.

İşte bunun için bende sizler için çeşitli ahşap boyama objeleri tanıttığım konular yayınlıyorum. Daha önce ahşap boyama sandalye modelleri, ahşap boyama peçetelik modelleri, ahşap boyama takı kutusu modelleri ve bunun gibi bir çok konu yayınladım. Bugünkü konumuz da ahşap boyama sandık modelleri olacak.Ahşap sandık boyama modelleri

Ahşap sandıklar eskiden anneannelerimizden annelerimize kalmış veya anneleriniz el emeği olarak yaptıkları çeyizlerinizi içerisinde saklamak için kullanırlar. Çok eskiden günümüze kadar gelen ahşap sandıklarımız ömrünü doldurup eskise de  ahşap sandıkların yerini doldurmak ve yerine onları değerlendirip istenilen renk ve desenler uygulayarak yepyeni hale getirebilirsiniz.

Üstelik ahşap sandık boyama  için bir bütçe ve emek gerektirmeden. Üzerinde uygulayacağınız bir kaç adım ile sandıklarınızı modern hale getirip evinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Ahşap sandık boyama modelleri

Ahşap boyama sanatı bir çok çeşidini boyamasında ve işlemesinde kullanıp bir birinden güzel ve şık tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Bir çok yazımızda da bahsettiğimiz gibi ev hanımlarının kendine hobi olarak  en çok tercih ettikleri ahşap boyama sanatı en çok kullanılan hobi türlerinden birisidir.

Şöyle de düşünecek olursak ? ; anneannenizden annenizin çeyizi için hazırlanmış bir sandık ve anneniniz size evlenirken hatıra olarak verdiği bir sandığı siz de doğacak olan bir kızının için şimdiden hazırlayarak nesilden nesile gitmesini sağlayabilirsiniz.Ahşap sandık boyama modelleri

Ahşap boyama sandık örnekleri el emeğiniz olarak gerçekten en anlamlı ve en göz doldurucu bir hatıra olmaz mı sizcede ? Hatta sadece büyük çeyiz sandıkları olmasına da gerek yok ahşap küçük sandık ile de harikalar  yaratabilirisniz.

Ahşap sandık boyama işlemi nasıl yapılır hangi ahşap boyama teknikleri kullanılır ?

Şimdi ahşap boyama sandık modelleri yapımıyla ile ilgili sizlere öneri ve tavsiyelerden bulunmak gerekir ise ;

İşimize ahşap sandık ürünleri malzemelerimizi hazırlamak ile başlıyoruz.

Ahşap sandık boyama işinde de diğer ahşap boyama örnekleri anlatımında da gösterdiğim gibi istediğiniz tekniği kullanabilirsiniz. Ama ahşap sandık boyama denince yani kültürümüzden gelen bir çeyiz sandığı algısı olduğu için ahşap boyama varak tekniği ile eskitme tekniği daha uygun olacaktır. Ancak yinede stencil tekniği ve dekupaj teknikleri vazgeçilmezdir.Ahşap sandık boyama modelleri

Ahşap sandık boyama için gerekli malzemelerimiz

  • Ahşap sandık (anneannelerinizden kalma veya annenizden kalma bir sandık elinizde mevcut değil ise ahşap sandık ürünleri satan tüm hobi marketlerden veya herhangi bir marangoza yaptırıp üzerinde çalışabilirsiniz.)
  • Zımpara
  • Akrilik boya (rengi tamamıyla göz zevkinize veya mobilyalarınıza uygun şekilde belirleyebilirsiniz.
  • Astar boya
  • silikon tabanca
  • Rulo firça ve orta kalınlıkta fırça ve
  • İstenildiği şekilde süslemek için malzemeler kullanabilirsiniz Örnek verecek olursak ; ince boncuk boya , kumaş, kurdela,fisto gibi..

Ahşap sandık boyama işlemleri

Ahşap sandığımızı ilk olarak zımpara ile dikkatlice titiz bir şekilde zımparalıyoruz. Zımparalama işlemi oldukça önemlidir. Hem uzun ömür açısından hemde kullanılan sandık üzerinde herhangi bir pürüz kalmaması için zımparalama işleminde oldukça titiz davranmalıyız. Zımparalama işlemini tamamladıktan sonra nemli biz bez yardımıyla temizliyoruz.

Zımparalama ve temizleme işlemi bittikten sonra ahşap sandığımızın astar boyasını bir kat atıyoruz.  Fırça izi bırakmamaya özen gözterin. Kuruma aralıklarıyla ikinici katımızı boyuyoruz.

İkinci astar boyamızı da boyadıktan sonra ahşap sandık boyama modelleri üzerine eskitme tekniği, varak tekniği, stencil tekniği gibi istediğiniz herhangi bir ahşap boyama teknikleri uygulayabilirsiniz. Veya malzemelerimizi hazırlarken de söylemiş olduğumuz gibi daha farklı süsleme çeşitlerinden faydalanbilirsiniz.

Son olarak süslemede tercih ettiğiniz ahşap boyama veya farklı süslemeye göre ahşap sandığınızı vernikleyebilirsiniz. Sandığınız kullanıma hazır.

Kolay transfer tekniği – sünger doku tekniği ve rölyef pasta tekniği ile ahşap sandık boyama

Bu videoda ahşap boyama transfer tekniklerinden kolay transfer tekniği ile çok güzel şirin bir sandığın boyama işlemi gösterilmektedir. Ayrıca sandığımızın üst kapak kısmı kolay transfer tekniği ile boyandıktan sonra kapağın kenarlarını sünger doku tekniği ile boyuyoruz ve transfer kağıdımızın sınırlarını kaldırıyoruz.

En sonda sandığımızın yan kenarlarına rölyef pasta tekniği ile çiçek desenleri yapıyoruz sonra üstüne eskitme tekniği uyguluyoruz ve en sonunda vernikliyoruz.

Sizde hemen bir tane kendinize yapabilirsiniz.

Mumla eskitme tekniği ile ahşap sandık boyama işlemi

Konu başında da dediğim gibi sandık boyama ve süsleme işinde eskitme tekniği çok tercih edilen bir tekniktir diye. Bir üstteki videolu anlatımda da eskitme tekniği uygulandı. Şimdiki ahşap sandık modelimizde de ahşap boyama eskitme teknikleri arasında yer alan mumla eskitme tekniği ile ahşap sandık boyama işlemi göreceğiz.

Sizlerde evinizde değer verdiğiniz atmaya kıyamadığınız veya da renginden sıkıldığınız ahşap sandıklarınızı değişik tasarımlarla yepyeni hale getirebilirsiniz. Hatta sadece evde sıkıldığınız için ya da  eskiyen ürünlerinizi yenilemek için değil de bu işi para kazanma amacı ile yapabilir aile bütcenize katkı sağlayabilirsiniz.

Peki ahşap boyama sandık fiyatları nedir? Çok uygun maliyetler ile günümüzde bir çok kadın bu yol ile hem evine katkı sağlıyor ve de dış çevreye karşı kendini geliştirirek bir nevi meslek sahibi olabiliyor. Sizlerde hem aile bütçenize katkı sağlayabilir hem de kendinize ahşap sandık modelleri ile ilgili hobi edinebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda ahşap boyama sandık modelleri alanında bilgiler vermeye çalıştk. Sizlere bu konuda bir katkı sağlayabildiysek ne mutlu bizlere.

Bir sonraki konuda görüşmek üzere şimdiden elinize emeğinize sağlık ?

30 Adet ahşap boyama sandık modelleri

Buraya kadar olan kısımda sanırım ahşap sandık boyama işlemi iyice anlaşılmıştır. Şimdi sizlere yapacağınız ahşap boyama işlerinde fikir olması için 30 adet ahşap boyama sandık modelleri ve normal ahşap sandık modelleri göstermek istiyorum.

Ahşap sandık boyama modelleri

Ahşap sandık boyama modelleriAhşap sandık boyama modelleriAhşap sandık boyama modelleriAhşap sandık boyama modelleri

Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri Ahşap sandık boyama modelleri