Ahşap Boyama Sanatı Hakkında

Merhaba bugünkü konumuz sizlere bir önceki konumda bahsetmiş olduğum ahşap boyama sanatı ile alakalı. Ahşap boyama sanatı dediğimiz gibi ço zevkli ve sanatsal bir alan. Bana göre diğer hobi alanlarına göre daha sanatsal bir alan çünkü içinde ressamlık ve bir çok teknik giriyor.

Yani bir dantel işinde veya örgü işinde kullandığınız malzemeler ve yaptığınız şeyler bellidir. Ama ahşap boyama sanatında çok çeşitli malzeme ve çalışma teknikleri vardır. Ressamlık yetenği de gerektirir.Ahşap Boyama Sanatı Ve Hanımlar                                                                        Tam bir sanat eserine dönüşen bir tepsi.

Biz hanımlar kolay kolayistediğim, zevkimize ygun eşya bulamayız bazen . Bazen olur ki evin bir kmşesine bir süs biblo bir şey eksiktir onu bulamayız bulsakta tam yakıştıramayız. İşte ahşap boyama sanatı ile hem eski eşyanızı dah ucuza ve tamamen sizin zevkinie uygun istediğiniz renge ve desen boyayabilirsiniz ayrıca psikolojik olarak rahatlarsınız.

Genelde bu sanatı ücretsiz halk eğitim kurslarında öğreniliyor sonra evlerimizde bir çok tepisiyi ve eşyayı boyarız. Ahşap Boyama Sanatı Ve Hanımlar

Hatta bende halk eğitim kursuna gitmiştim 3 yıl önce orada öğrendim bu sanatı o zamanlar babaannem in annesi ona bir dikiş kutusu vermiş hani şu içine iğne iplik gibi malzemeleri koyduğumuz ama özel bir kutu . Tıpkı erkelerin takım sandığı gibi katlnarak açılan neyse babannem onu bana verdi hediye etti. Bende onu kursata bu ahşap boyama sanatını öğrenince onu boyadım kullanıyorum kaç yıldır çok  güzel. İlerki konularda inşallah resmini çekip koyucam buraya.

Bazıları bu işte cidden yetenekli çıkıyor kendini gliştiriyor ve çevresine satmaya başlıor ve güzel paralar kazanıyor hobisinie işe dönüştürüyor.

Sizlere ahşap boyama sanatı ile ilgili yapılmış güzel örnekleri göstereyim ki belki fikir edinirsiniz veya bilmeyenler için bu sanatı öğrenmek istersiniz.

Ahşap Boyama Sanatı Ve Hanımlar

Çok orjinal küçük bir sandık olmuş

Ahşap Boyama Sanatı Ve Hanımlar

Bu küçük kutu adeta bir tablo gibi olmuş.

Ahşap Boyama Sanatı Ve Hanımlar

Bu da mutfakta hem ekmek dolabı olarak hem de diğer işlerde kullanılan bir günlğk ahşap dolabı ahşap boyama sanatı ile çok daha estetik bir hale getirlimiş.

Ahşap Boyama Sanatı Ve Hanımlar

Burada çok güzel bir çay tepsisini boyamışlar.

Ahşap Boyama Sanatı Hakkında yazısı ilk önce El Sanatları ve Hobi üzerinde ortaya çıktı.