Ahşap Boyama Kutu Modelleri 52 Adet – Evde Ahşap boyama Örnekleri

Merhaba sevgili hanımlar ? Bugün sizlere ahşap boyama objeleri tanıtmaya ahşap boyama kutu modelleri ile devam ediyorum. Günümüzde her evde bulunan ahşap kutu boyama ile ilgili farklı ve eğlenceli çalışmalar yapmaya hazır mısınız ? evet dediğinizi duyabiliyoruz ?

Birbirinden değişik ve sizlere özel tasarımlar ile muhteşem boyamalar ortaya  çıkarabilirsiniz. Üstelik evde ahşap boyama çalışmasını kolaylıkla  yapabilir satışa sunarak aile bütçenize de katkı sağlayabilirsiniz. Ahşap kutu boyama modelleri için çok fazla bir bütçe ayırmanıza da gerek yok. Küçük maliyetli olan ahşap boyama objeleri el emeğinizle değer kazanarak yüksek fiyatlarla satışını yapabilirsiniz.Ahşap boyama kutu modelleri

Ahşap kutu boyama işlemi

Bugün sizlere ham ahşap kutu boyama ve ahşap boyama teknikleri ile ilgili bilgiler vereceğiz. Umarım hoşunuza gider ve sizlerde evinizde ahşap boyama örnekleri ile kullandığınız ya da kullanmadığınız tüm ahşap kutularınızı bu şekilde değerlendirerek farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Ayrıca aşağıda ahşap kutu boyama için gerekli stencil tekniği, dekupaj tekniği gibi eskitme tekniği gibi ahşap boyama teknikleri için ahşap boyama teknikleri nelerdir adlı konumuza bakmalısınız.

Ahşap kutu boyama için gerekli malzemeler

  • Ahşap kutu (evinizde kullanamadığınız, renginden sıkıldığınız ya da aratık renginin mobilyalarınıza uymadığını düşündüğünüz bir ahşap çekmeceli kutu tercih edebilirsiniz ya da ham ahşap kutu da kullanabilirsiniz.)
  • Zımpara
  • Akrilik boya (dildediğiniz renk kullanabilirsiniz)
  • Fırça
  • Stencil
  • Dekupaj tutkalı
  • Dekupaj resim
  • Nemli bez

Ahşap kutu boyama aşamaları

Ahşap kutu süsleme için  ilk olarak ahşap kutumuzu zımparalamak ile başlıyoruz. Zımparalama işleminin en önemli püf noktalarından biri olduğunu hemen hemen her makalemizde vurgulamaya çalışıyoruz.

Çünkü dikkatli ve güzel zımparalanmayan ahşap boyama objeleri çalışma tamamlandığında engebeli olarak kötü görüntüye sahip olmamızı sağlar. Titizlik ile yapılana ahşap kutumuzun zımparalanması tamamlandıktan sonra nemli bir bez yadımı ile temizliyoruz.Ahşap boyama kutu modelleri

Zımparalanıp temizlenen objemize dildeğimiz renkte astar boyasını boyuyoruz. Boya koyu gelirse sürülmesi zor olursa biraz su yardımı ile boyanızı açabilirsiniz. Sürülmesi daha kolay olacktır. Boyama işleminde de dikkat etmemiz gereken önemli konulardan biride obje üzerinde fırça izi bırakmamaktadır.

Bunu önlemek için fırçanızı hep aynı yöne doğru hareket ettirmeniz gerekmektedir. Birinci kat astar boyamız tamamlanıp kurutuktan sonra sıra ikinci kat boyamız da.

Aynı işlemleri obje üzerinde ikinci astar boyamızda da kullanıyoruz. Koyu renk kullanacaksanız eğer tek kat boyama çoğu zaman yeterli olur fakat açık renk tercih ettiyseniz her zaman kuruma aralıklarıyla iki kat boyamanızda fayda vardır.Ahşap boyama kutu modelleri

Ahşap mobilya boyama işlemlerimiz tamamlandıktan sonra sıra geldi ahşap objemizin herhangi bir kenarına stencil deseni uygulamaya. Stencil desenini tüm hobi marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Dilediğiniz renkte seçtiniz stencil desenimizi obje üzerine sabitliyoruz. Yine dilediğimiz renkte bir akrilik boyayı fırça yardımıyle stencil deseni üzerinden boyayıp desenin alta çıkmaını sağlıyoruz. Aynı işlemi diğer köşeler içinde uygulayabilirsiniz.

Stencil tekniği çalışması da bittiğine göre dekupaj tekniği için kolları sıvayabiliriz ? Dekupaj için seçtiğimiz fotokopi resmin arkasına dekupaj tutkalından yeterli miktarda sürüyoruz. Çok fazla sürmeyelim çünkü resim yırtılabilir veya yırtılma aşamasına gelebilir.Ahşap boyama kutu modelleri

Dekupaj tutkalımızı sürdükten sonra objemizin üzerine yapıştırıyoruz. Üzerinden yine dekupaj tutkalı ile geçiyoruz. Kuruma aralıklarıyla ikinci kat tutkalımızı sürdükten sonra kurumaya bırakıyoruz.

Açık renk olan resmimiz kurudukça kendi rengini alacaktır. Tüm işlemleri tamamladığımıza göre sıra en son işleme geldi fakat bunun için objemizin biraz kuruması gerekmektedir.Ahşap boyama kutu modelleri

Kuruması da bittiyse objemizin son işlmei olan vernikleme işlemine gelmiş bulunuyoruz. Umarım sizleri yormamışızdır. ? Tekniklerimiz oldukça kolay ama tabi yapmak kadar bir işi sevmekte önemlidir.

Bizler biliyoruz ki siz sevdiğiniz için suan bu makalemizin sonuna kadar okumaya giriştiniz. Tamam sizi daha fazla yormadan son olarak 1 kat vernikleme işlemini uyguluyoruz. Kuruduktan sonra ikinci katımızı sürüyoruz ve 1 gece kurumaya bırakıyoruz.

Ahşap kutumuz hazır.

Şimdiden elinize emeğinize sağlık ?

Ahşap boyama kutu modelleri 52 adet örnek

Şimdi sizlere 52 adet ahşap boyama kutu modelleri göstermek istiyorum.

Ayrıca elimden geldiği kadar sizlere bu ahşap kutu örnekleri yapılırken hangi ahşap boyama teknikleri kullanılmış onlardan bahsetmek istiyorum.Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri

Bu güzelim vitage kutu modelinde dekupaj tekniği ile stencil tekniği kullanılmıştır.

Ahşap boyama kutu modelleri

Bu ahşap kutu modelinde ise ahşap rölyef pasta tekniği kullanılmıştır. Üstüne de eskitme tekniği çalışılmış.

Ahşap boyama kutu modelleri

Bu çeyizlik kutu modellerinde ahşap boyama teknikleri kullanılmamış. Daha çok kurdele boncuk gibi objelerle süslemeler yapılmış.

Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri

Bu ahşap kutu modelini boyarken rölyef pasta tekniği kullanılmış. Çatlatma tekniği kullanılmış birde transfer tekniği kullanılmış.

Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri

Gördüğünüz gibi  ahşap kutu boyama işlerinde de pasta rölyef tekniği çok kullanılmış.

Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri

Bu ahşaptan yapılma hatıra saklama kutusu ise tam bir rölyef pasta tekniği şaheseri olmuş.

Ahşap boyama kutu modelleri

Bu modelde ise dekupaj tekniği uygulanmış.

Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri

Stencil tekniği çok zarif bir şekilde uygulanmış. Ayrıca ahşap boyama çatlatma tekniği de stencil tekniğine çok güzel uydurularak yapılmış.

Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri

Yukarıdaki bu altıgen ahşap kutu modeli biraz farklı yapılmış. Size bilgi vereyim istedim.

Bu ahşap kutu dikiş bakış örgü kutusu. Ve üstüne kancalı iğne, düğme gibi örgü ve dikiş malzemelerini yerleştirerek. Yapıştırılmış  Sonra hepsini beyaza boyayarak bu desen oluşturulmuş.

Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri Ahşap boyama kutu modelleri

Eveeet sizlerle beraber çok güzel bir ahşap boyama örnekleri konusu daha tanıttık.

Lütfen bizi takip etmeye devam ediniz.

Birde konu sonuna yorum yazabilir misiniz sizden ricam :):)

Hobi İşleri Hobi İşleri – Hobi İşleri Türkiye’nin En Faydalı Hobi Sitesi