46 Adet Ahşap Boyama Şemsiyelik Örnekleri – Ahşap Boyama Objeleri

Ahşap boyama örnekleri anlatmaya ve tanıtmaya bugün ahşap boyama şemsiyelik örnekleri ile devam ediyoruz.  Yağmurlu havaların vazgeçilmezi ve kurtarıcımız olan şemsiyelerimizin evde ufakta olsa bir yerlerinin olması mutlaka gereklidir. Günümüzde kullanımı çok yaygın olmasa da ahşap boyama şemsiyelik örnekleri oldukça kullanışlı ve bir o kadar da gösterişlidir.

Üzerinde çalışılan renk ve ahşap boyama teknikleri ile yapıma teşvik etmekle kalmayıp bir çok evde  var olmaya çoktan başladı. bile. Sizlerde değişik ve gösterişli tasarım olan ahşap şemsiyelik modellerini deneyerek farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri

Tamamen sizlerin hayal dünyasına ve göz zevkinize göre tasarlayıp ortaya çıkaracağınız ahşap şemsiyelik modellerini online satış mağazalarında satışa sunarak kendi bütcenize katkı sağlayabilirsiniz. Ayırmanız gereken ufak bir bütçe ile fazla paralar kazanabilir kendinizi bu alanda fazlasıyla geliştirebilirsiniz.

Daha çok ev hanımlarının hobi arayışına girerek öğrendikleri ahşap boyama şemsiyelik  yapımı oldukça kolay ve evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Evde mobilya boyama sanıldığı kadar zor değildir.

Kolaylıkla evde ahşap boyama yaparak kendi tasarımlarınızı ortaya çıkabilirsiniz. Hatta sadece şemsiyelik vs gibi objeler değil boyanabilir ahşap boyama yapımına uygun gördüğünü tüm objeler üzerinde çalışabilirsiniz.

Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri


Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri
Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri

Ahşap şemsiyelik boyama işlemi

Şimdi sizlere ahşap şemsiyelik nasıl boyanır hangi ahşap boyama tekniklerini kullanabilirsiniz bunları göstermek ve anlatmak istiyorum.

Ahşap şemsiyelik yapımı için gerekli olan malzemelerimiz ;

 • Ahşap obje (evinizde şemsiyelik olarak uygun gördüğünüz kullanmadığınız ya da rengini değiştirmek istediğiniz bir obje olabilir veya herhangi bir ahşap boyama ürünleri tüm hobi marketlerden ve online satış mağazalarından temin edebilirsiniz. )
 • Zımpara
 • Akrilik boya (istenilen renk olabilir)
 • Vernik
 • Fırça
 • Dekupaj tutkalı
 • Dekupaj kağıdı
 • Nemli bez
 • Stencil

Anlatımlı ahşap şemsiyelik boyama

Şimdi sizlere aşama aşama ahşap şemsiyelik boyama işlemini anlatmak istiyorum.

 • Şemsiyelik için tercih ettiğiniz ahşap boyama objeleri zımparalama işlemine başlıyoruz.
 • Ahşap boyama sanatı zımparalama işleminin önemi oldukça büyüktür. Hem görselliği güzelleştirir hem kullanımını kolaylaştırır. Görselliği güzelleştirir diyoruz çünkü zımparalanmamış bir kısımın eğriliği çalışma sonucunda hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkartır ve bütün emeğimizin boşa gitmiş olmasına neden olabilir.
 • Zımparalama işlemini dikkatli ve titizle tamamladıktan sonra nemli bir bez yardımıyle tüm bölgesini temizliyoruz.
 • Tüm işlemleri tamamladıktan sonra istenilen renkte astar boyasını sürüyoruz. Fırça izi olmamasına dikkat etmeliyiz. Aynı yöne doğru boyadığımız sürece böyle bir sıkıntı ile karşı karşiya kalmazsanız.
 • Birinci katımızın astar boyasını sürdükten sonra kurumaya bırakıyoruz. Tam anlamıyla kuruması 3 saate yakın sürecektir.
 • Kuruduktan sonra ikinci kat astar boyasını da sürdükten sonra yine bir süre kurumaya bırakıyoruz.
 • Objemizin 2 kat astar boyasının kuruması bittikten sonra üzerine istediğiniz ahşap boyama teknikleri ile çalışabilirsiniz.

Ahşap şemsiyelik modelimizi süslemek için ahşap boyama teknikleri uyguluyoruz.

 • Bizler bu gün ahşap şemsiyelik için dekupaj tekniği ve stencil tekniği çalışacağız.
 • Mobilyalarınıza uygun ya da çok hoşunuza giden bir stencil desenini obje üzerine sabitliyoruz. Sabitlemeliyiz çünkü çalışma aşamasında herhangi bir oyanama olursa desende bozukluk olabilir.
 • Daha sonra sabitlediğimiz stencil deseni üzerinden istediğimiz renkte akrilik boya ile geçiyoruz.
 • Boyama işlemini bittikten sonra deseninizi sabitlendiği yerden kaldırabilirsiniz.
 • Daha sonra ahşap şemiyelik üzerinde uyguladığımız stencil tekniğimiz tamamladıktan  sonra sıra dekupaj tekniğimiz de.
 • Dekupaj tekniği için seçtiğimiz desenleri kenarlarından keserek sadece resmi ortaya çıkartıyoruz.
 • Resmimizin arka kısmına dekupaj tutkalından iyice yedirerek sürüyoruz.
 • Ahşap şemsiyeliğimizin uygun gördüğümüz bir kısmına resmimizi yapıştırıyoruz.
 • Yapıştırdıktan sonra resim üzerine dekupaj tutkalımızdan sürüyoruz.
 • İlk esnada çok açık bir görüntü olacaktır. Ama bu sizi korkutmasın.
 • Kuruma aralıklarıyla ikinci kat tutkalımızı da sürdüktükten sonra bir süre kurumaya bırakıyoruz. Tutkal kurudukça renk koyulaşacaktır.
 • Dekupaj tekniğimizi de uyguladığımız ahşap şemsiyelik modelimizin sadece vernikleme işlemi kaldı.
 • Fırça yardımı ile ilk kat verniğimizi sürdükten sonra kuruma aralığı ile 2. kat verniğimizi sürüp tam anlamıyla kurumaya bırakıyoruz.

Kuruması tamamladıktan sonra ahşap şemsiyeliğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha bir çok evde mobilya boyama örnekleri bulabilir farklı çalışmalar yapabilirsiniz.

Şimdiden elinize emeğinize sağlık 🙂

46 Adet ahşap boyama şemsiyelik örnekleri

Evet sevgili ahşap boyama severler şimdi sizlere ahşap boyama şemsiyelik modelleri hakkında bolca bilgi verip yapılışını anlattıktan sonra tam 46 adet ahşap boyama şemsiyelik örnekleri paylaşmak istiyorum.

Elimden geldiği kadar resimlerin yani ahşap şemsiyelik modellerinin altına hangi ahşap boyama tekniği kullanılmış bahsedeceğim.Ahşap boyama şemsiyelik modelleri

Bu ahşap şemsiyelik modelinde transfer tekniği ve stencil tekniği kullanılmış.

Ahşap boyama şemsiyelik modelleri

Pasta rölyef tekniği kullanılmış.

Ahşap boyama şemsiyelik modelleri

Transfer ve stencil tekniği icra edilmiş.

Ahşap boyama şemsiyelik modelleri

Ahşap boyama dekupaj tekniği kullanılmış.

Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri

Evet burada çok sık görmediğimiz bir teknik kullanılmış. Burada one stroke tekniği uygulanmış.Ahşap boyama şemsiyelik modelleri

Burada ahşap boyama çatlatma tekniği ile dekupaj tekniği uygulanmıştır.

Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri Ahşap boyama şemsiyelik modelleri

Bu güzelim ahşap boyama şemsiyelik modeli yapımında dekupaj tekniği kullanılmıştır. Ayrıca pasta rölyef tekniği işlenmiştir.

Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri

Burada tamamen stencil tekniği çalışılmıştır.

Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleriAhşap boyama şemsiyelik örnekleriAhşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri Ahşap boyama şemsiyelik örnekleri

Hobi İşleri Hobi İşleri – Hobi İşleri Türkiye’nin En Faydalı Hobi Sitesi